Alış İade Faturası Oluşturma

Aldığınız bir ürünü geri iade ederken, iade tutarını nakit ve peşin ödeme tipleri ile yapabilirsiniz. Yaptığınız bu işlem için bir alış iade faturası oluşturmanız gerekir. Bu bu ödemeye ait gerekli kayıt işlemlerini, “Kasalar” menüsünden yapabilirsiniz.

Hesapcini ön muhasebe programı kapsamında, firmanıza bağlı kasalarınızdan birine, iade faturası kaydetmek isterseniz, ilk olarak güncel durum sayfanızın sol kısmında yer alan “Kasa, Banka, Çek, Senet” sekmesine tıklayın.

kasa banka çek senet

“Kasa, Banka, Çek, Senet” sekmesine tıkladığınızda, karşınıza bir açılır menü gelecektir. O menüden “Kasalar” sekmesine tıklayınız. Karşınıza, aşağıdaki görselde yer aldığı gibi bir sayfa açılacaktır.

kasa listesi

Açılan ekran, işletmenize tanımlanan kasaların yer aldığı listeyi gösteren ekrandır. Hesapcini kolay ön muhasebe programı hesabınızda kayıtlı olan bir kasanızda işlem yapmak için “ Kasa İşlemleri” butonuna tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki görselde yer aldığı gibi bir pencere açılacaktır.

kasa islem

Açılan bu pencere, geçmiş dönemlerde yapılmış olan hareketleri gösterir. Kasanıza yeni bir alış iade faturasını kaydetmek istediğinizde ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Diğer” butonuna tıklayın. Karşınıza bir açılır menü gelecektir.

diğer işlemler

Açılır menüde bulunan “Faturalar” sekmesine tıklayın.

fatura işlem listesi

Bu menüde yer alan “Alış İade Faturası” sekmesine tıklayın.

Kasalar menüsünde yer alan alış iade faturası, “Alışlar(Giderler)” menüsünde yer alan “Alış İade Faturası” ile aynıdır. BURAYA tıklayarak, ekranda yer alan terimler ve anlamları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.