Satış Fişi Oluşturma

Firmanız tarafından herhangi bir müşterinize ürün satışı yapılması durumunda perakende satış faturası kesmeniz gerekir. Müşterinizin, fatura bedelini nakit ödemesi ve faturanızın “Kapalı” fatura olabilmesi için , “Kasalar” menüsü içerisinde yer alan faturalar ekranından yapmanız gerekir.

Hesapcini ön muhasebe programı kapsamında, firmanıza bağlı kasalarınızdan birine, müşterinize kestiğiniz bir perakende satış faturasını kaydetmek isterseniz, ilk olarak güncel durum sayfanızın sol kısmında yer alan “Kasa, Banka, Çek, Senet” sekmesine tıklayın.

kasa banka çek senet

“Kasa, Banka, Çek, Senet” sekmesine tıkladığınızda, karşınıza bir açılır menü gelecektir. O menüden “Kasalar” sekmesine tıklayınız. Karşınıza, aşağıdaki görselde yer aldığı gibi bir sayfa açılacaktır.

kasa listesi

Açılan ekran, işletmenize tanımlanan kasaların yer aldığı listeyi gösteren ekrandır. Hesapcini kolay ön muhasebe programı hesabınızda kayıtlı olan bir kasanızda işlem yapmak için “ Kasa İşlemleri” butonuna tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki görselde yer aldığı gibi bir pencere açılacaktır.

kasa islem

Açılan bu pencere, geçmiş dönemlerde yapılmış olan hareketleri gösterir. Kasanıza yeni bir perakende satış faturası kaydetmek istediğinizde, sağ üst köşede bulunan “Diğer” butonuna tıklayın. Karşınıza bir açılır menü gelecektir.

diğer işlemler

Bu menüde yer alan “Faturalar” sekmesine tıklayın. Karşınıza bir açılır menü daha gelecektir.

fatura işlem listesi

Bu menüde yer alan “Perakende Satış Faturası” sekmesine tıklayın.

Bu pencerede, “Kasa Adı” ve “Kasa İşlem No” seçenekleri dışında yer alan bütün terimlerin anlamları ve kullanım şekilleri, “Satışlar(Gelirler)” menüsünde yer alan satış fişi ekranındaki terimler ile aynıdır.

Kasa Adı: Sistem tarafından otomatik olarak işlem gören kasanın adı yazılı olacak şekilde gelecektir.

Kasa İşlem No: Yaptığınız işlemin kasa hareketleri içerisine bir işlem numarası ile kaydedilmesini sağlar.

Ekranda yer alan diğer terimlerin anlamları için BURAYA tıklayabilirisiniz.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.