Kasa Ekleme

Hesapcini ön muhasebe yazılımı, firmaların kasa bilgilerini tek bir sisteme kaydedebilmelerine ve bu kasalara ait hareketleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmelerine olanak tanır. Firmalar, tek bir kasa üzerinden işlem yapabildiği gibi birden fazla kasaları da aynı anda kullanabilir. Sınırsız sayıda kasa ekleme imkânı sunan Hesapcini muhasebe yazılımı, kasa bilgilerinize dilediğiniz her yerden bağlanabilme imkânı da sunar. Siz de firmanıza ait yeni bir kasa girişi yapmak istiyorsanız ilk olarak güncel durum sayfasının sol tarafında yer alan “Kasa, Banka, Çek, Senet” sekmesine tıklayın.

kasa banka çek senet

Bu sekmeye tıkladığınızda, karşınıza bir açılır menü gelecektir. Bu menüde yer alan “Kasalar” alt sekmesine tıklayınız. Karşınıza, aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir.

kasa listesi

Bu pencerede, firmanıza tanımlı olan kasaların listesini görebilirsiniz. Sistemde kayıtlı olan bir kasadan tahsilat alma, ödeme yapma, verilen hizmetler, masraflar ve bu gibi işlemler için “Kasa İşlemleri” butonunu kullanabilirsiniz. (Kasa işlemleri ayrı yazılarda anlatılmıştır.)

Sisteme yeni bir kasa eklemek istediğinizde, ekranda yer alan “Kasa Ekle” butonuna tıklayın.

kasa ekleme

Kasa Tanımı: Kasanın sisteme tanıtılmasında kullanılan numarasıdır. Bu numara, kasanın sistem içerisinde daha kolay bir şekilde aratılmasını sağlar.

Kasa Açıklaması: Kasanın, sistem içerisinde tanıtılmasını sağlayan ismidir.

Kategori: Kasada yapılacak olan işlemleri ya da kasa bilgilerini gruplamaya yarayan koddur.

Ayraç Kodu: Firma içerisindeki verilerin yönetilmesi için yapılan detaylı görevlendirme kodudur. Firmada, hangi personel ya da personel grubunun kasa bilgilerine erişebilme yetkisinin olup olmayacağının belirlendiği koddur. Personeller, sorumlu olduğu kodu kapsayan bilgiler dışında hiçbir veriye ulaşamaz.

Para Birimi: Gerçekleşecek işlemlerin hangi döviz türü ile işlem göreceğini belirten seçenektir.

Tarih: Kasa açılış işlem tarihi ve saattir.

Açılış Bakiyesi: Kasanın içerisinde bulunan para miktarıdır.

Borç/Alacak: Kasada eksik bakiye olması durumunda “Alacak”, kasada artı bakiye olması durumunda ise “Borç” seçenekleri işaretlenir.

İstenilen bütün bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra “Kasayı Kaydet” butonuna tıklayarak yeni kasa ekleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.