Kasadan Senet Ödemesi

Müşterinize yapmanız gereken senet ödemesini nakit olarak gerçekleştirmeniz durumunda, bu işlem kasadan senet ödemesi olarak kaydedilir.

Hesapcini muhasebe yazılımı hesabınıza kaydetmek için, “Kasalar” menüsünde yer alan “Çek Senet İşlemleri” sekmesini kullanabilirsiniz. İlk olarak güncel durum sayfanızın sol tarafında bulunan “Kasa, Banka, Çek, Senet” menüsüne tıklayın.

kasa banka çek senet

Açılan menüden, “Kasalar” sekmesine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir.

kasa listesi

Açılan ekrandan, firmanızda tanımlı olan bütün kasalarınızı ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Hesapcini ücretsiz muhasebe programı hesabınızda kayıtlı olan bir kasanızda işlem yapmak için “Kasa İşlemleri” butonuna tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki görselde yer aldığı gibi bir pencere açılacaktır.

kasa islem

Açılan bu pencere, geçmiş dönemlerde yaptığınız bütün kasa hareketlerini gösterir. Kasanıza yeni bir çek senet işlemi kaydetmek istediğinizde ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Diğer” butonuna tıklayın. Karşınıza bir açılır menü gelecektir.

diğer işlemler

Bu menüden “Çek Senet İşlemleri” sekmesine tıklayın.

çek işlem listesi

Açılan bu pencereden, “ Kasadan Senet Ödemesi” sekmesine tıklayın.

kasadan senet ödeme

Kasa Adı: İşlem yapılan kasa adıdır ve bu alan sistem tarafından otomatik olarak yazılı şekilde gelir.

Proje Adı: Ödemesi yapılacak olan senedin, herhangi bir proje bazında tahsil edilip edilmediği belirtilir.

Tarih: İşlemin kaydedildiği tarihtir.

Bu alanda, sistemde kayıtlı olan senetlere ulaşabilmek için ekranda yer alan “Senetler” butonuna tıklayın. Karşınıza, sistemde kayıtlı olan senet listesi gelecektir. Buradan tahsil edilecek olan senedi seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden sonra “Kaydet” butonuna tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.