Bu Hesaptan Başka Hesaba Transfer

Hesapcini ön muhasebe programı sayesinde, herhangi bir carinize bağlı olmadan kendi banka hesabınıza yaptığınız bir para transferini kayıt altına alabilirsiniz. Seçili olan banka hesabı için, bu hesaptan başka hesaba transfer yapma işlemi, banka hesapları arasındaki işlem hareketlerini kolay bir şekilde yönetmeyi sağlar. Güncel banka bilgilerini görüntülemeyi ve banka hareketlerini kontrol etmeyi sağlayan bu işlemi yapabilmek için ilk olarak güncel durum sayfanızın sol kısmında yer alan “Kasa, Banka, Çek, Senet” sekmesine tıklayın.

kasa banka çek senet

Bu sekmeye tıkladığınızda karşınıza çıkan açılır menüden “Banka Hesapları” sekmesine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır.

banka hesapları

Bu sayfada, firmanızda tanımlı olan banka hesaplarını görüntüleyebileceğiniz bir liste yer almaktadır. Buradan işlem yapılacak olan banka hesabının işlem satırında yer alan “Hesap İşlemleri” butonuna tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir.

banka hesap işlemleri

Bu ekranda, seçtiğiniz banka hesabına ait işlem hareketlerini görüntüleyebilirsiniz. Bu hesaptan başka hesaba transfer işlemi yapabilmek için, ekranda yer alan “Hesaplar Arası Transfer” butonuna tıklayın.

hesaplar arası transfer

Karşınıza çıkan açılır menüden “Bu Hesaptan Başka Hesaba Transfer” seçeneğine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır.

bu hesaptan başka hesaba transfer

Fiş No: Banka hesabına yapılan para transferlerinin sistem içerisinde takip edilmesini sağlayan koddur.

Fiş Tarihi: İşlemin yapıldığı tarih ve saattir.

Gönderen Hesap: Bu alan, otomatik olarak işlem yaptığınız banka hesabının adı yazılı olacak şekilde gelecektir.

Alıcı Hesap: Para transferini yapacağınız banka hesabını gireceğiniz alandır. Sistemde kayıtlı olan banka hesaplarının listesine ulaşabilmek için, bu alanda yer alan metin kutusunun yanındaki “büyüteç” simgesine tıklayabilirsiniz.

Belge No: banka tarafından verilen dekontta yer alan işlem numarasıdır.

NOT: Firma hesabına yapılan para transferi ile ilgili istenilen açıklamaların yazılacağı alandır.

Tutar: Firma hesabına yapılan transfer miktarıdır.

Masraf Tutarı: Yapılan işleme ait masraf tutarıdır.

Proje: Yapılan para transferinin, bir proje ile ilgisi olup olmaması durumunda kullanılan seçenektir. Bir proje kapsamında gerçekleşen para transferiyse, metin kutusunun yanında bulunan büyüteç simgesine tıklayarak sistemde kayıtlı olan projelerden ilgili olan seçilerek işleme devam edilebilir.

Yapılacak olan transfer ile ilgili daha ayrıntılı bilgi girmek istediğinizde, ekranda yer alan “Ayrıntılar” seçeneğini aktif etmeniz gerekmektedir.

ayrıntılar

İş Yeri: İşlemin yapıldığı işyerini belirten alandır. Burada, sistemde kayıtlı olan işyeri adları listelenir ve ilgili işyeri seçilerek işleme devam edilir.

Bölüm: İşlemin, firma içerisinde kayıtlı bölümlerden ilgili olan ile ilişkilendirilmesi amacıyla kullanılır.

Kategori: Yapılan para transferinin, firmanın kriterlerine göre gruplandırılmasını sağlayan koddur.

Ayraç Kodu: Firma içerisindeki verilerin yönetilmesi için yapılan detaylı görevlendirme kodudur. Para transfer bilgilerini görüntüleme veya düzenleme yetkisinin, firmadaki hangi personel ya da personel gruplarına verileceğini belirten koddur. Personeller, sorumlu olduğu kodu kapsayan bilgiler dışında hiçbir veriye ulaşamaz.

Bütün bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra “Kaydet” butonuna tıklayarak işleminizi kaydedebilirsiniz.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.