Pos Hesabı Ekle

Hesapcini ücretsiz muhasebe programı içerisinde yer alan “Pos Hesabı”, firmaların, kredi kartı ile yaptığı satış işlemlerini çok daha kontrollü bir şekilde yönetebilmesini sağlar. Firmanızda tanımlı olan bankaya ait bir pos hesabı oluşturmak isterseniz ilk olarak güncel durum sayfanızın sol kısmında yer alan “Kasa, Banka, Çek, Senet” menüsüne tıklayın.

Bu menüye tıkladığınızda karşınıza gelen açılır menüden “Banka Hesapları” sekmesine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır.

pos hesabı

Bu sayfada, firmanızda tanımlı olan bankaları görüntüleyebileceğiniz bir liste yer almaktadır. Pos Hesabı Ekle butonuna tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır.

pos hesabı

Bu sayfada yer alan terimlerin anlamı ve kullanım şekilleri ise şu şekildedir:

Hesap Adı: Açılan hesabın sistemde tanıtılmasını sağlayan hesap adıdır.

Banka Adı: Açılacak olan pos hesabının, hangi bankaya tanımlı olacağının belirtildiği alandır. Bu alana manuel olarak giriş yapabileceğiniz gibi, metin kutusunun yanında bulunan büyüteç simgesine tıklayarak, banka listesinden de seçim yapabilirsiniz.

Hesap No: Banka tarafından verilen ve bütün bankacılık işlemlerinde kullanılacak olan hesap numarasıdır.

IBAN: Banka tarafından verilen ve hızlı para transferi yapılmasını sağlayan 26 haneli numaradır.

Para Birimi: Banka hesabında yapılacak olan işlemlerde hangi para biriminin kullanılacağını belirten seçenektir.

Pos Terminal No: Pos cihanızın sahip olduğu terminal numarasını gireceğiniz alandır.

Tarih: İşlemin yapıldığı ve pos hesabının geçerliği olduğu ilk tarih ve saattir.

Bakiye: Hesap içerisinde bulunan para miktarıdır.

Borçlu/Alacaklı: Hesabın borçlu ya da alacaklı olup olmama durumunu belirtir.

İstenilen bütün bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulmasının ardından “Pos Hesabı Kaydet” butonuna tıklanarak kredi kartı hesabı ekleme işlemleri tamamlanır.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.