Bankadan Senet Ödemesi

Bankadan Senet Ödemesi

Bankadan senet ödemesi yapmak, firmaların portföylerinde kayıtlı olan senetlerin banka aracılığı ile ödenmesidir. Hesapcini ücretsiz muhasebe programı, banka aracılığı ile yapılan senet ödemelerinin kolay bir şekilde kayıt altına alınmasını ve bu ödemelerin en etkin şekilde yönetilmesini sağlamaktadır. Bankadan senet ödemesi işlemlerinizi kaydedebilmek için ilk olarak güncel durum sayfanızın sol kısmında yer alan “Kasa, Banka, Çek, Senet” sekmesine tıklayın.

kasa-banka-çek-senet

Bu sekmeye tıkladığınızda karşınıza çıkan açılır menüden “Banka Hesapları” sekmesine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır.

banka hesapları

Bu sayfada, firmanızda tanımlı olan banka hesaplarını görüntüleyebileceğiniz bir liste yer almaktadır. Buradan işlem yapılacak olan banka hesabına çift tıklayın ya da ilgili banka hesabının metin kutusunun yanında bulunan “Hesap İşlemleri” sekmesine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir.

bankadan senet ödemesi

Banka hesabına ait işlem hareketlerini gösteren bu pencerenin sağ üst köşesinde bulunan “Diğer” sekmesine tıklayın. Açılan menüden “Bankadan Senet Ödemesi” sekmesine tıklayın.

bankadan senet ödemesi

Bu pencere, “Çek ve Senet İşlemleri” sekmesinde yer alan ana senet penceresidir.

Banka Hesabı: İşlem yaparken seçilen banka hesabıdır ve bu alan otomatik olarak dolu gelir.

Proje: Yapılacak olan senet ödemesinin, sistemde kayıtlı olan bir proje ile ilgili olup olmadığının belirtildiği alandır.

Tarih: Bankadan yapılan senet ödemesinin sisteme kaydedildiği tarihtir.

Ekranda yer alan “Senetler” butonuna tıkladığınızda, sistemde kayıtlı olan senetlerin listesi karşınıza gelecektir. İşlem gören senedi seçerek işleminize devam edebilirsiniz.

Gerekli bilgileri girdikten sonra “Kaydet” butonuna tıklayarak işleminizi kaydedebilirsiniz.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.