Kredi Kartı Hesabı Ekle

Kredi Kartı Hesabı Oluşturma

Firmalar, yaşadıkları nakit problemleri gibi nedenlerden dolayı kimi zaman bankaların sunduğu kredi kartı imkânlarından faydalanmak isteyebilirler. Firmanın kredi kartı kullanması durumunda, kredi kartı hesabı da banka tarafından otomatik olarak açılır.

Hesapcini ön muhasebe programı kapsamında, firmanıza tanımlı olan kredi kartı hesabınızı dilediğiniz her yerden yönetebilir, kullandığınız krediye ait her türlü hareketi görüntüleyebilirsiniz. Firmanızda tanımlı olan bankaya ait bir kredi kartı hesabını oluşturmak isterseniz ilk olarak güncel durum sayfanızın sol kısmında yer alan “Kasa, Banka, Çek, Senet” menüsüne tıklayın.

kredi hesabı

Bu menüye tıkladığınızda karşınıza gelen açılır menüden “Banka Hesapları” sekmesine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır.

banka hesabı listesi

İşletmenize bağlı bir kredi kartı hesabını sisteme kaydetmek istediğinizde, “Kredi Kartı Hesabı Ekle” butonuna tıklayın. Karşınıza aşağıdaki görselde yer alan gibi bir sayfa açılacaktır.

Bu sayfada yer alan terimlerin anlamı ve kullanım şekilleri ise şu şekildedir:

Hesap Adı: Açılan kredi kartı hesabının sistem içerisinde tanıtılmasını sağlayan hesap adıdır.

Banka Adı: Açılacak olan kredi kartı hesabının, hangi bankaya bağlı olacağının belirlendiği bölümdür. Bu alana manuel olarak giriş yapılabileceği gibi, metin kutusu yanında bulunan büyüteç simgesine tıklayarak var olan banka listesi içerisinden de seçim yapabilirsiniz.

Hesap No: Banka tarafından verilen ve bütün bankacılık işlemlerinde kullanılacak olan hesap numarasıdır.

IBAN: Banka tarafından verilen ve hızlı para transferi yapılmasını sağlayan 26 haneli numaradır.

Para Birimi: Banka hesabında yapılacak olan işlemlerde hangi para biriminin kullanılacağını belirten seçenektir.

Kredi Kartı Numarası: Hesabı açılacak olan kredi kartının numarasıdır.

Kredi Kartı Limiti: Kredi kartının, banka tarafından izin verilen toplam limitidir.

Tarih: İşlemin yapıldığı ve kredi kartı bilgilerinin geçerli olduğu ilk tarihtir.

Bakiye: Hesap içerisinde bulunan para miktarıdır.

B/A: Hesabın borçlu ya da alacaklı olup olmama durumunu belirtir.

İstenilen bütün bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulmasının ardından sağ üst köşede bulunan “Kredi Kartı Hesabı Kaydet” butonuna tıklanarak kredi hesabı ekleme işlemleri tamamlanır.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.