Yeni Personel Ekleme

İşletmelerde çalışan her bir personel, verdiği emeklerden dolayı işletmelere büyük katkılar sağlasa da, aslında her bir personel aynı zamanda bir maliyet kalemidir. Bu maliyet kalemini yönetebilmek ve personellere ait tüm bilgilere anında ulaşabilmek, hemen her işletme için büyük bir kolaylık sağlar. Hesapcini Personel modülü de, hızlı bir şekilde yeni personel ekleme işleminin yanı sıra, personel işlemlerinin ayrıntılı ve tek bir ekrandan görüntülenebilmesi için geliştirilmiştir.

Maaş, avans, prim, masraf gibi bilgilerin yanı sıra; personele ait departman, kişisel bilgiler ve borç/alacak gibi bilgiler de sisteme hızlı bir şekilde kaydedilebilmektedir. Sisteme yeni bir personel tanımlamak ya da var olan personeller için yeni bir işlem girişi yapabilmek için, ilk olarak güncel durum ekranının sol tarafında yer alan Personel sekmesine tıklayın.

yeni_personel_ekleme

Karşınıza çıkan açılır menüden “Personeller” alt sekmesine tıklayın. Karşınıza, aşağıdaki görselde yer aldığı gibi bir pencere açılacaktır.

personel_listesi

Karşınıza çıkan bu pencere, sistemde kayıtlı olan tüm personellerinizin yer aldığı listeyi gösterir. Bu alanda; “Hepsi” seçeneği ile tüm personellerinizi, “Aktifler” seçeneği ile aktif olarak çalışan personellerinizi, “Pasifler” seçeneği ile ise geçmiş dönemde çalışmış olan personellerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Sistemde yer alan personel bilgilerinizi Excel formatında bilgisayarınıza indirmek için, “Kayıt Ver” butonunu kullanabilirsiniz.

Sistemde kayıtlı olan herhangi bir personelinizin bilgileri üzerinde bir değişiklik ya da yeni bir bilgi eklemek isterseniz, ilgili personelin bilgi satırının sağ bölümünde yer alan “Personel İşlemleri” butonunu kullanabilirsiniz. Bu butona tıkladığınızda, karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır.

Yeni bir personel ekleme işlemi için, ekranda yer alan “Yeni Personel Ekle” butonuna tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacaktır.

yeni_personel_ekle

Adı: Personelin adının girileceği alandır.

Soyadı: Personelin soyadının girileceği alandır.

T.C. No: Personele ait 11 haneli T.C. kimlik numarasının girileceği alandır.

Telefon: Personelin aktif olarak kullandığı telefon numarasının girileceği alandır.

ePosta: Personelin aktif olarak kullandığı mail adresinin girileceği alandır.

İşe Giriş Tarihi: Personelin işe giriş tarihinin girildiği alandır.

Departman: Personelin, hangi departmanda görev aldığının belirtildiği alandır.

Görevi: Personelin, sorumlu olduğu görevinin belirtildiği alandır.

Not: Personel bilgileri ile ilgili ek olarak bir not girilmesi istendiğinde kullanılabilecek alandır.

Bu pencerede yer alan “Resim Seç” alanından, tercihe göre personele ait resim yüklemesi yapılabilmektedir.

Personel ile ilgili doğum tarihi, maaş ve kan grubu gibi daha spesifik bilgileri girebilmek için “Diğer Bilgiler” butonuna tıklayın.

personel ana sayfa

Doğum Tarihi: Personelin doğum tarihinin girileceği alandır.

Kan Grubu: Personelin kan grubu bilgilerinin girileceği alandır.

Aranacak Kişi/Telefon: Acil bir durum olması hâlinde ulaşılabilecek personelin yakını olan bir kişinin ve o kişinin telefon bilgilerinin girileceği alandır.

Adres: Personelin ikamet ettiği adres bilgilerinin girileceği alandır.

İşten Çıkış Tarihi: Personel, işten çıkmış ise işten çıkış tarihinin girileceği alandır.

Aylık Net Maaş: Personele ödenen aylık net maaş tutarının girileceği alandır.

Banka Hesap Numarası: Personelin maaşının yatırılacağı banka hesap numarasının girileceği alandır.

Banka Bilgileri: Personele ait banka bilgilerinin girileceği alandır.

Tüm bu bilgileri girdikten sonra, ekranda yer alan “Personeli Kaydet” butonuna tıklayarak personel kaydını tamamlayabilirsiniz.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.