Avans Ver

İşletmenizde çalışan bir personelinize, maaş ya da primi dışında bir avans verdiğinizde, bu avansı sisteme mutlaka kaydetmeniz gerekir. Personel işlemlerindeki dengeyi koruyabilmek adına, personel ile işletme arasında geçen her türlü alacak ve verecek kaydedilmelidir. Hesapcini online ön muhasebe programı sayesinde, personelinize verdiğiniz bir avansı sisteme hızlı bir şekilde kaydedebilirsiniz.

Bunun için ilk olarak güncel durum ekranının sol tarafında yer alan personel sekmesine tıklayın.

personel

Karşınıza çıkan açılır menüden “Personeller” sekmesine tıklayın.

personel_listesi

Karşınıza çıkan bu ekran, sistemde kayıtlı olan tüm personellerinizin yer aldığı listeyi gösterir. Bu alanda; “Hepsi” seçeneği ile tüm personellerinizi, “Aktifler” seçeneği ile aktif olarak çalışan personellerinizi, “Pasifler” seçeneği ile ise geçmiş dönemde çalışmış olan personellerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Sistemde yer alan personel bilgilerinizi Excel formatında bilgisayarınıza indirmek için, “Kayıt Ver” butonunu kullanabilirsiniz.

Sistemde kayıtlı olan herhangi bir personelinizin bilgileri üzerinde bir değişiklik ya da yeni bir bilgi eklemek isterseniz, ilgili personelin bilgi satırının sağ bölümünde yer alan “Personel İşlemleri” butonunu kullanabilirsiniz. 

personel işlemleri

Personelinize verdiğiniz avansın kaydını yapmak için personel işlemleri butonuna tıklayın.

personel ana sayfa

Karşınıza, personeliniz ile ilgili sisteme girmiş olduğunuz tüm hareketleri gösteren bir ekran gelecektir. Buradan “Avans” sekmesine tıklayın.

avans sekmesi

Karşınıza çıkan bu açılır menüden, “Avans Ver” sekmesine tıklayın.

Kayıt No: Yapılan bu işlemin sisteme kaydedileceği kayıt numarasıdır.

Avans Tarihi: Avansın, personele hangi tarihte verildiğinin belirtildiği alandır.

Hangi Hesapta: Personele verilen avansın hangi hesaptan ödendiği bu alandan belirtilir.

Avans Tutarı: Verilen avans tutarıdır.

Açıklama: Personele verilen avansla ilgili ayrıntılı bir bilgi girmek isterseniz bu alanı kullanabilirsiniz.

Sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra “Avans Ver” butonunu tıklayarak işleminizi bitirebilirsiniz.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.