Maaş Prim Tahakkuku Yap

Bir işletmede hizmet veren personeller ile ilgili her ayın belirli günlerinde maaş ve prim ödemeleri gerçekleştirilir. Bu ödemeler için ilk olarak, ödemenin yapılacağını belirten bir tahakkuk işlemi yapılır. Bu tahakkuk belgesi içerisinde, maaş ya da prim ödemesinin ne zaman yapılacağı gibi çeşitli bilgiler yer alır. Hesapcini online ön muhasebe programı sayesinde, bir personelinizin aylık maaş prim tahakkuku işlemlerini tek bir ekrandan hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Böylelikle istenilen bir dönemde, personel ile ilgili tüm ayrıntılı bilgilere anında ve ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Bunun için ilk olarak güncel durum ekranının sol tarafında yer alan personel sekmesine tıklayın.

personel

Karşınıza çıkan açılır menüden “Personeller” sekmesine tıklayın.

personel_listesi

Karşınıza çıkan bu ekran, sistemde kayıtlı olan tüm personellerinizin yer aldığı listeyi gösterir. Bu alanda; “Hepsi” seçeneği ile tüm personellerinizi, “Aktifler” seçeneği ile aktif olarak çalışan personellerinizi, “Pasifler” seçeneği ile ise geçmiş dönemde çalışmış olan personellerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Sistemde yer alan personel bilgilerinizi Excel formatında bilgisayarınıza indirmek için, “Kayıt Ver” butonunu kullanabilirsiniz.

Sistemde kayıtlı olan herhangi bir personelinizin bilgileri üzerinde bir değişiklik ya da yeni bir bilgi eklemek isterseniz, ilgili personelin bilgi satırının sağ bölümünde yer alan “Personel İşlemleri” butonunu kullanabilirsiniz. 

personel işlemleri

Personel ile ilgili maaş ve prim tahakkuku yapmak için personel işlemleri butonuna tıklayın.

personel ana sayfa

Karşınıza, personeliniz ile ilgili sisteme girmiş olduğunuz tüm hareketleri gösteren bir ekran gelecektir. Buradan “Maaş/Prim” sekmesine tıklayın.

maaş prim

Karşınıza çıkan açılır menüden “Maaş Prim Tahakkuku Yap” butonuna tıklayın.

maaş prim tahakkuk

Kayıt No: Bu numara, yapacağınız işlemin sisteme kaydedilecek numarasıdır. Dilediğiniz numaralandırmayı yapabilirsiniz.

Ödenecek Tarih: Ödenecek olan maaş ya da primin, hangi tarihte ödeneceğinin belirlendiği alandır.

Net Maaş: Ödenecek olan maaş ya da prim tutarıdır.

Masraf Türü: Yapacağınız bu maaş ya da prim ödemesini, sisteme bir masraf olarak kaydedebilirsiniz. Bu alana tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan açılır menüden, ilgili masraf türünü seçebilirsiniz.

Açıklama: Yapılacak olan ödeme ile ilgili ayrıntılı açıklama yapmak isterseniz bu alanı kullanabilirsiniz.

Tüm bilgileri girdikten sonra “Maaş/Prim Tahakkuku Yap” butonuna tıklayarak işleminizi kaydedebilirsiniz.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.