Avans İadesi Al

İşletmenizde çalışan bir personelinize, herhangi bir sebepten dolayı verdiğiniz avansın, personel tarafından işletmenize iade edilmesi durumunda bu işlemi kaydetmeniz gerekir. Hesapcini online ön muhasebe programı sayesinde, avans iadesi işlemini tek bir ekrandan hızlı ve kolay bir şekilde kayıt altına alabilirsiniz.

Bunun için ilk olarak güncel durum ekranının sol tarafında yer alan personel sekmesine tıklayın.

personel

Karşınıza çıkan açılır menüden “Personeller” sekmesine tıklayın.

personel_listesi

Karşınıza çıkan bu ekran, sistemde kayıtlı olan tüm personellerinizin yer aldığı listeyi gösterir. Bu alanda; “Hepsi” seçeneği ile tüm personellerinizi, “Aktifler” seçeneği ile aktif olarak çalışan personellerinizi, “Pasifler” seçeneği ile ise geçmiş dönemde çalışmış olan personellerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Sistemde yer alan personel bilgilerinizi Excel formatında bilgisayarınıza indirmek için, “Kayıt Ver” butonunu kullanabilirsiniz.

Sistemde kayıtlı olan herhangi bir personelinizin bilgileri üzerinde bir değişiklik ya da yeni bir bilgi eklemek isterseniz, ilgili personelin bilgi satırının sağ bölümünde yer alan “Personel İşlemleri” butonunu kullanabilirsiniz. 

personel işlemleri

Personeliniz tarafından verilen avans iadenin kaydını yapmak için personel işlemleri butonuna tıklayın.

Karşınıza, personeliniz ile ilgili sisteme girmiş olduğunuz tüm hareketleri gösteren bir ekran gelecektir. Buradan “Avans” sekmesine tıklayın.

Karşınıza çıkan bu açılır menüden, “Avans İadesi Al” sekmesine tıklayın.

avans iadesi al

Kayıt No: Yapılan avans iadesinin sisteme kaydedileceği kayıt numarasıdır.

İade Tarihi: Personelin avansı iade ettiği tarihtir.

Hangi Hesaba: Avans iadesinin hangi hesaba aktarılacağı bu alandan belirtilir.

İade Tutarı: İadesi yapılacak toplam avans miktarıdır.  

Açıklama: İadesi yapılacak avans ile ilgili ayrıntılı bir bilgi girmek isterseniz bu alanı kullanabilirsiniz.

Sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra “Avans İadesi Al” butonunu tıklayarak işleminizi bitirebilirsiniz.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.