Alacak Fişi Oluştur

Yapılan fazla ödemeler ya da bu gibi sebeplerden dolayı, personelinizin işletmeye karşı alacaklı konumda olabilir. Personel tarafından alınması gereken tutarın sisteme kaydedilmesi, personel ile işletme arasındaki borçlu/alacaklı dengesini koruyabilmek adına oldukça önemlidir. Personelinizden alacağınız tutarı, Hesapcini içerisine alacak fişi oluşturarak kaydedebilirsiniz.

Bunun için ilk olarak güncel durum ekranının sol tarafında yer alan personel sekmesine tıklayın.

personel

Karşınıza çıkan açılır menüden “Personeller” sekmesine tıklayın.

personel_listesi

Karşınıza çıkan bu ekran, sistemde kayıtlı olan tüm personellerinizin yer aldığı listeyi gösterir. Bu alanda; “Hepsi” seçeneği ile tüm personellerinizi, “Aktifler” seçeneği ile aktif olarak çalışan personellerinizi, “Pasifler” seçeneği ile ise geçmiş dönemde çalışmış olan personellerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Sistemde yer alan personel bilgilerinizi Excel formatında bilgisayarınıza indirmek için, “Kayıt Ver” butonunu kullanabilirsiniz.

Sistemde kayıtlı olan herhangi bir personelinizin bilgileri üzerinde bir değişiklik ya da yeni bir bilgi eklemek isterseniz, ilgili personelin bilgi satırının sağ bölümünde yer alan “Personel İşlemleri” butonunu kullanabilirsiniz. 

personel işlemleri

Personeliniz için bir alacak fişi oluşturmak için personel işlemleri butonuna tıklayın.

personel ana sayfa

Karşınıza, personeliniz ile ilgili sisteme girmiş olduğunuz tüm hareketleri gösteren bir ekran gelecektir.

Bu ekrandan “Borç/Alacak” menüsüne tıklayın.

Buradan “Alacak Fişi Oluştur (+)” sekmesine tıklayın.

Kayıt No: Oluşturulan alacak fişinin sistemde kaydedileceği numaradır.

Fiş Tarihi: Alacak fişinin sisteme kaydedildiği tarihtir.

Tutar: Alacak fişinin toplam tutarıdır.

Açıklama: Oluşturulan alacak fişi ile ilgili ayrıntılı bilgi girilmek istenmesi durumunda bu alanı kullanabilirsiniz.

Sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra “Kaydet” butonunu tıklayarak işleminizi bitirebilirsiniz.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.