Masraf Ekle

Bir işletmenin günlük akışında sürekli bir alışveriş döngüsü vardır. İşletme için alınan ya da yapılan her masrafın en küçük ayrıntısına kadar sisteme kaydedilmesi, işletmenin masraf yönetimi açısından oldukça önemlidir. İşletme için yapılan bir masraf, eğer bir personel tarafından karşılanıyorsa bu masrafın personel işlemlerine kaydedilmesi gerekir. Hesapcini online ön muhasebe programı sayesinde, personel tarafından yapılan bir masrafı hızlı ve kolay bir şekilde sisteme kaydedilmektedir.

Bunun için ilk olarak güncel durum ekranının sol tarafında yer alan personel sekmesine tıklayın.

personel

Karşınıza çıkan açılır menüden “Personeller” sekmesine tıklayın.

personel_listesi

Karşınıza çıkan bu ekran, sistemde kayıtlı olan tüm personellerinizin yer aldığı listeyi gösterir. Bu alanda; “Hepsi” seçeneği ile tüm personellerinizi, “Aktifler” seçeneği ile aktif olarak çalışan personellerinizi, “Pasifler” seçeneği ile ise geçmiş dönemde çalışmış olan personellerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Sistemde yer alan personel bilgilerinizi Excel formatında bilgisayarınıza indirmek için, “Kayıt Ver” butonunu kullanabilirsiniz.

Sistemde kayıtlı olan herhangi bir personelinizin bilgileri üzerinde bir değişiklik ya da yeni bir bilgi eklemek isterseniz, ilgili personelin bilgi satırının sağ bölümünde yer alan “Personel İşlemleri” butonunu kullanabilirsiniz. 

personel işlemleri

Personeliniz tarafından yapılan bir masrafın kaydını yapmak için personel işlemleri butonuna tıklayın.

personel ana sayfa

Karşınıza, personeliniz ile ilgili sisteme girmiş olduğunuz tüm hareketleri gösteren bir ekran gelecektir. Buradan “Masraf Ekle” sekmesine tıklayın.

masraf girişi

Masraf Fiş No: Oluşturulan masrafın sistemde tanıtılacağı numaradır. Otomatik olarak gelen numarayı değiştirmek isterseniz, metin kutusunun yanında bulunan düzeltme kalemi simgesine tıklayarak değiştirebilirsiniz.

Masraf Tarihi: Yapılan masrafın sisteme kaydedildiği tarihtir.

Masraf Türü: Bu alanda, sisteme kaydedeceğiniz masrafın türünü seçebilirsiniz. Metin kutusunun yanına tıkladığınızda, karşınıza bir açılır menü gelecektir. O menüden dilediğiniz masraf türünü seçebilirsiniz.

Tutar: Ödenmesi gereken masrafın tutarını gireceğiniz alandır. Bu tutarın, KDV dâhil olacak şekilde kaydedilmesi gerektiğini unutmayın.

KDV %: Ödenecek olan tutar için hesaplanan KDV yüzdesidir.

Masraf Notu: Personel tarafından ödenen masrafı sisteme kaydederken, eklemek istediğiniz tüm bilgileri bu alana kaydedebilirsiniz.

Sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra “Masraf Kaydet” butonunu tıklayarak işleminizi bitirebilirsiniz.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.