Firma Bilgileri Güncelleme

Firma Bilgileri Güncelleme

Firma bilgileri üzerinde bir güncelleme yapmak isterseniz; sağ üst köşede yer alan hesap adınızın üzerine tıklayarak, açılan menüden “Abonelik” sekmesini seçiniz.

aboneliik1

Abonelik sekmesine tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir.

abonelik ekranı

Açılan menüden firmanıza ait tüm bilgileri güncelleyebilir veya ekleme yapabilirsiniz. Bu alanda dilerseniz profil resmi ekleyebilir, kullanıcı sözleşmemizi okuyabilir ya da sisteme girmiş olduğunuz tüm verilerinizi kısa süre içerisinde silebilirsiniz.

Firma bilgileri üzerinde değişiklik yapmak ya da güncellemek isterseniz, “Firma” sekmesine tıklayın. Bu sekmeye tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir.

firma bilgileri

Firma Adı ve Unvanı alanlarında, firmanızın sahip olduğu ismi girmeniz gerekmektedir. İlçe, Şehir, Ülke ve Posta Kodu bilgilerini ise; firmanızın faaliyet gösterdiği adrese göre doldurunuz. Bu alanların doldurulması zorunlu olmamasına karşın, fatura oluşturma gibi işlemlerde büyük kolaylık sağlamaktadır.

Telefon, Fax, e-mail ve web adresi alanları da, firmanızın sahip olduğu iletişim bilgilerini kapsamaktadır. Mail adresi, sonradan değiştirilemeyeceğinden dolayı sürekli olarak kullanılan bir mail adresinin girilmesi zorunludur. Telefon bilgisi ve diğer iletişim bilgilerinde ise daha sonra “Abonelik” işlemleri menüsüne gelerek dilediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

Vergi Numarası: Şirketinizin sahip olduğu 11 haneli vergi numarasıdır.

Vergi Dairesi: Şirketinizin resmi olarak kayıtlı olduğu vergi dairesidir.

Vergi Dairesi Kodu: Kayıtlı olduğunuz vergi dairesine ait koddur.

Sosyal Güvenlik Numarası: Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından verilen ve firmanızın bağlı olduğu sosyal güvenlik kurumuna ait sicil numarasıdır.

Nace Kodu: Firmalar faaliyet gösterdiği alana göre tehlike sınıflarını ayıran 6 haneli koddur. AB (Avrupa Birliği) uyum çalışmaları kapsamında birtakım firmalar tarafından kullanılmaktadır. İşletmelerin SGK sicil numaralarının 2-3-4-5-6 ve 7. Rakamları, firmanın Nace Kodu olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası web sitesi üzerinden de Nace Kodu öğrenmek mümkündür.

MERSİS No: Merkezi Sicil Kayıt Sistemi olarak da bilinen MERSİS, ticari işletmelerin sicil numarası yerine geçen ve tüm kamu kurumları arasında kullanılabilen 16 haneli ortak numara sistemidir. MERSİS numarası, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenir.

Ticaret Sicil No: İşletmenizin sahip olduğu ticaret sicil numarasıdır.

Çalışma Para Birimi: Çalışma para birimi, firmanın yaptığı her türlü finansal işlemde kullandığı para birimidir. Sistemde otomatik olarak Türk Lirası (TL) gelmekte olup, firma parametreleri ayarından farklı para birimlerini de tercih edebilirsiniz.

Tüm bu bilgileri girdikten sonra sağ üst köşede bulunan Kaydet butonuna tıklayarak işlemlerinizi kaydedebilirsiniz.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.