Proje Ekleme

Proje bazlı çalışan işletmelerin ön muhasebe hareketleri her zaman çok daha karmaşık ve ayrıntılıdır. İşletmenin geneli için yapılan tahsilat ya da ödemelerin yanı sıra, proje bazında alınan tahsilat ve ödemelerin kayıtlarının ayrı tutulması gerek. Bu ayrımı yapmanın en kolay yolu ise Hesapcini online ön muhasebe programıdır. Hesapcini online ön muhasebe programı, kullanıcılarına hızlı bir şekilde proje ekleme ve bu projeleri etkin bir şekilde yönetebilme imkânı sunmaktadır.

Sisteme yeni bir proje eklemek için ilk olarak güncel durumun sol tarafında yer alan Proje Yönetimi sekmesine tıklayın.

Açılır menüden “Projeler” sekmesine tıklayın.

Karşınıza çıkan bu ekranda, sistemde yer alan tüm projelerinizi görüntüleyebileceğiniz bir liste yer almaktadır. Yeni bir proje ekleme işlemi için ekranda yer alan “Proje Ekle” butonuna tıklayın.

proje ekleme

Proje Adı: Projenin sistemde görüneceği ismidir.

Proje Açıklaması: Projeniz ile ilgili ayrıntılı açıklamaları bu alana girebilirsiniz.

Proje Sorumlusu: Proje ile ilgilenen ve projenin sorumlusu olan kişinin bilgileridir.

Kategori: Eğer sistemde birden fazla projeniz varsa, bu projeleri kategorilerine göre ayırabilirsiniz. Mesela inşaat projesi, Akdeniz Bölge Proje ve bu gibi farklı kategorilere ayırabilirsiniz.

Ayraç Kodu: Projeniz ile ilgili bilgileri ya da işlemleri, işletmenizde her personelin görmesini istemiyorsanız ayraç kodunu kullanabilirsiniz. Böylelikle yalnızca bu kodu kullanan personelleriniz projeniz üzerinde işlem yapabilir.

Başlangıç Tarihi: Projenin başladığı tarihtir.

Bitiş Tarihi: Projenin geçerliliğinin biteceği bitiş tarihidir.

Tarih Kontrolü: Projenin bitiş tarihi bittiğinde, sistem tarafından uyarılıp uyarılmayacağının belirlendiği alandır. Bu alanda yer alan “Yapılmayacak”, “Kullanıcı Uyarılacak” ya da “Durdurulacak” seçeneklerinden birini seçerek projenize tarih kontrolü atayabilirsiniz.

Müşteri/Tedarikçi Bağla: Projeniz, sistemde kayıtlı olan bir cariniz ile bağlantılı ise projenize ilgili carinizi bağlayabilirsiniz. Böylelikle proje bazında yapılan işlemlerde cariniz de etkilenecektir. Bu kısım tamamen isteğe bağlıdır, herhangi bir zorunluluğunuz yoktur.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.