Proje bazlı olarak çalışan işletmeler, ön muhasebe kayıtlarını tutarken çok daha dikkatli olmalıdır. Çünkü bu gibi işletmelerdeki tüm ön muhasebe hareketleri, aktif olan projeler için farklılık gösterebiliyor . Proje bazlı yapılan ödemeler, tahsilatlar ya da bu gibi kayıtların sistematik bir şekilde kaydedilmesi son derece önemlidir. Excel ya da defterlere yapılan bu kayıtlar, belirli bir zaman sonra çok daha karmaşık bir hâle gelmektedir. Hesapcini online ön muhasebe programı ise, tüm bu karmaşıklığı ortadan kaldırabilmek için sürekli olarak geliştiriliyor. Hesapcini içerisinde yer alan proje yönetimi, proje bazlı çalışan işletmelerin iş yükünü hafifletirken, tüm ön muhasebe süreçlerini daha sistematik bir hâle getiriyor.

Sisteme yeni bir proje eklemek veya kayıtlı olan bir proje ile ilgili farklı işlemler yapabilmek için, güncel durum ekranının sol köşesinde yer alan “Proje Yönetimi” sekmesine tıklayın.

Karşınıza çıkan açılır menüden “Projeler” sekmesine tıklayın.

proje listesi

Bu ekran, sistemde kayıtlı olan tüm projelerinizin listesinin yer aldığı ekrandır. Herhangi bir projeniz ile ilgili değişiklik yapmak isterseniz, ilgili projenin üzerine çift tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir.

Proje Yönetimi
proje yönetimi iki

Bu ekranda, projeniz ile ilgili yaptığınız tüm işlemler ayrıntılı bir şekilde görüntülenmektedir.

Proje hızlı işlem ekranının bu kısmında, projeniz ile ilgili adı, açıklaması, sorumlusu, başlangıç ya da bitiş tarihleri gibi bilgileri değiştirmek isterseniz “Düzenle” butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca projeyi silmek için de “Sil” butonunu kullanabilirsiniz.

Yine bu ekranda, proje kapsamında yapılan işlemler sonucunda toplam bakiye de görüntülenmektedir.

Proje kapsamında kesilen tüm satış faturalarını ekranın bu kısmından görüntüleyebilir ve bu alandaki “” simgesine tıklayarak yeni bir fatura oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, işletmeniz tarafından verilen ve proje bazlı olan tüm hizmetler de yine bu alandan yönetilebilmektedir. Yeni bir verilen hizmet faturası girmek için “” simgesine tıklayabilirsiniz.

Proje bazında kesilen yine tüm alış faturalarını da, ekranın “Giderler” kısmında görüntüleyebilirsiniz. “” bu simgeye tıklayarak da yeni bir alış faturası girişi yapabilirsiniz.

Bir proje kapsamında alınan bir hizmet kaydını bu ekranda yer alan “” simgesine tıklayarak oluşturabilir ve alınan bu hizmetlerin yönetimini de yapabilirsiniz.

Bir proje yönetiminin en önemli noktası, hiç şüphesiz ki tahsilatlar ve ödemelerdir. Proje bazında yapılan tüm tahsilatları, proje hızlı işlem ekranından yönetebilirsiniz. Böylelikle başka bir sekmeye geçmenize gerek kalmadan, yalnızca projeniz dahilinde aldığınız tüm ödeme ve tahsilatları sisteme girebilirsiniz.

Proje dahilinde aldığınız ya da verdiğiniz tüm siparişler, hızlı işlem ekranının en alt kısmında görüntülenmektedir. Bu ekranda yer alan “” simgesine tıklayarak, hızlı bir şekilde yeni alış ya da satış siparişi girebilirsiniz.

Yine ekranın en alt kısmından, kestiğiniz alış ya da satış irsaliyelerine bağlı olarak değişen güncel stok miktarlarını görüntüleyebilirsiniz. Böylelikle proje bazında yapılan tüm işlemleri tek bir ekrandan görüntüleyerek işlemlerinize hız kazandırabilirsiniz.

Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.