Ön Muhasebe Programı ile Stok Takibi

Ön Muhasebe Programı ile Stok Takibi

Ön Muhasebe Programı ile Stok Takibi

Stok takibi yapmak, işletmelerin varlığını sürdürebilmesinde son derece büyük bir rol üstlenir. Bu yazımızda, bir ön muhasebe programı ile stok takibi yapabilmenin kolaylıklarını ele aldık. Keyifli okumalar dileriz..

Alış satış yapan işletmeler için stok takibi yapmanın önemi düşünüldüğünden çok daha fazladır. İşletmeden çıkan ya da işletmeye giren bir ürünün, gördüğü tüm işlemleri kaydedilmeli ve düzenli olarak takip edilmelidir. Stok sayımı esnasında yaşanacak her türlü tutarsızlık ve düzensizlik, firmalara maddi olarak olumsuz geri dönüşlere sebep olmaktadır. Yapılan sayımlarda ya da ürün işlemlerinde, kayıtların Excel ya da deftere kaydedilmesi zaman içerisinde işlem karmaşasına yol açar. Bu durumun önüne geçmek ve tüm işlemlerin internet ortamında güvenle yapılabilmesi için farklı programlara ihtiyaç duyulmaya başlandı. Stok takibi yapmanın bir diğer kolay yolu ise, işletmeye entegre bir ön muhasebe programı kullanmaktır.

Hesapcini ile Stok Takibi Yapmak Çok Kolay!

Hesapcini online ön muhasebe programı ile işletmenizin stoklarını takip etmek hiç olmadığı kadar kolay. Sistem içerisinde yer alan benzersiz kategori kodları sayesinde ürünlerinizi kategorilerine göre ayırabilir ve ürünlerinizi bu kodlarla hızlı bir şekilde aratabilirsiniz. Bir ürün ile ilgili açılış stok miktarı belirleyebilir ve o ürün için kritik stok miktarı belirleyebilirsiniz. Sistemde kayıtlı olan bir ürünün tüm hareketlerini tek sayfada görüntüleyebilirsiniz. Böylelikle hem ürününüz hakkındaki ayrıntılı bilgileri görüntüleyebilir hem de başka bir sekmeye geçiş yapmadığınız için zamandan kazanabilirsiniz. Yapılan tüm stok işlemleri ile ilgili ayrıntılı rapor alınabilmektedir. Merkeze bağlı çok sayıda ambar ve depo eklenebilmekte ve tüm bu işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Hesapcini ile Stok Takibi

Hesapcini stok yönetim modülü, son derece kapsamlı bir şekilde dizayn edilmiştir. Kullanıcılar, alış-satış irsaliyesi ve ambar fişi, sarf fişi, fire fişi gibi farklı fişlerin girişlerini yapabildikleri stok yönetim fişlerini de kolay bir şekilde kullanabilirler. Oluşturulan irsaliyelerde işlem gören ürünlerin stok miktarları anında güncellenir. Böylelikle stok sayımında herhangi bir tutarsızlık yaşanmaz. Tüm bunların yanı sıra, özellikle de ürün yelpazesi çok geniş olan işletmeler, hiçbir ek donanıma ihtiyaç duymadan telefonlarının kamerası ile dijital barkod okuyucu özelliği ile birkaç saniye içerisinde ürünlerini sisteme kaydedebilmektedir.

Bir ön muhasebe programı ile neler yapılabilir ki? Sorusuna, “ her şeyi yapabilirsiniz” yanıtını veren Hesapcini, kullanıcılarına alıştıkları ön muhasebe deneyiminden çok daha fazlasını sunuyor. Hesapcini, stok takibi yapmanın tüm ayrıntılarını tek bir sistemde buluşturmayı başarılı bir şekilde sağlıyor. Siz de hemen şimdi Hesapcini online ön muhasebe programına üye olarak 14 gün ücretsiz deneme sürenizi başlatabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
E-Fatura İle Dijitalleşin: İşletmeniz için Rekabet Avantajı Sağlayın

İşletmelerin, finansal süreçlerini daha hızlı, verimli ve güvenilir bir şekilde yönetmelerini sağlayan e fatura, günümüzün dijital dönüşüm çağında büyük bir öneme sahiptir. Geleneksel fatura yöntemlerinden elektronik faturaya geçiş, hem işletmelere hem de devlete birçok avantaj sunmaktadır. Hesapcini olarak sizlere ücretsiz e-fatura danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. E-Fatura Nedir ve İşletmeniz için Neden Önemlidir? E-fatura, bir işletme ile […]

Devamı
Ücretsiz Ön Muhasebe Programlarının Dezavantajları

Merhabalar bugün sizlere ücretsiz ön muhasebe programlarının dezavantajları hakkında bilgi vereceğim. Günümüzde teknolojik gelişmeler, işletmelerin muhasebe süreçlerini kolaylaştırmak için bir dizi yazılım ve programın ortaya çıkmasını sağlamıştır. Ön muhasebe, işletmelerin finansal verilerini düzenlemek, kaydetmek ve analiz etmek için kullanılan önemli bir süreçtir. Bu süreci daha verimli hale getirmek için birçok ücretsiz ön muhasebe programı sunulmaktadır. […]

Devamı
E-Faturaya Geçiş Şartları 2022

E-Faturaya Geçiş Şartları 2022 Gelir İdaresi Başkanlığı’nın belirlemiş olduğu şartlara uygun olarak işletmelerin e-fatura uygulamasına geçmesi zorunludur. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayımlamış olduğu 509 numaralı Vergi Usul Kanunu uyarınca e-faturaya geçiş şartlarında değişiklik yapıldı. E-fatura, faturanın elektronik şekilde hazırlanmasıdır. Kâğıda basılmadan müşterilere iletilen bu fatura herkes tarafından talep edilebilir.  Günümüzde online alışverişler nedeniyle sıkça kullanılır. Muhasebe […]

Devamı
14 Gün Ücretsiz Deneyin! Kredi kartsız hemen başlayın.
Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.