e-Fatura e-Arşiv Programı

Basit tasarımı, hızlı ve kolay kullanım ile fatura kesmeye daha az vakit ayırın,
diğer işlerinize odaklanın!

Neden e-Fatura ?

E-fatura Programı ile alış, satış ve iade faturalarınızı saniyeler içerisinde hızlıca oluşturun. Fatura ekranında iken kayıtlı olmayan müşteri, tedarikçi ve malzemeler varsa, anında ekleyip işleme devam edin. Faturanızı yerli ve yabancı para birimleri ile vade takibi yaparak kesin. Tahsilat bağlantısı ile geciken tahsilat ve ödemelerinizi takip edin. Tahsilat riski bulunan müşterileriniz için faturanızı risk takibine alın. Özelleştirilebilir kolay ve esnek şablon tasarımları sayesinde faturanızı her türlü yazıcıdan yazdırın veya e-Mail ile gönderin. Hesapcini ile e-Fatura ve e-Arşiv’e hemen geçin.

e fatura programı

Teknolojiyi seven işletmeler
e-Faturaya geçiyor

İhtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirilen e-Fatura çözümümüz, en uygun maliyet ile kullandığınız kadar ödersiniz.

Ek Ücret Ödemek Yok E-fatura geçiş ücreti, entegrasyon ücreti, logo ekleme ücreti, eğitim ücreti, destek ücreti ve benzeri hiç bir isim altında ücret ödemezsiniz.
Kolay Fatura Kesme Hesapcini ön muhasebe programını herhangi bir yere bağlı kalmadan telefon ve tabletten kullanın, faturanızı kesin, anında müşteriye iletin.
Ekonomik Kontör Fiyatı Hesapcini e-Fatura kontör paketleri, piyasadaki en uygun fiyatlı çözümdür. İhtiyacınız kadar satın alırsınız, kullandıkça ödersiniz.
Kurulum eğitim Gerektirmez Kullanıcı dostu arayüzü ile e-Fatura gönderip almak çok kolaydır. Eğitim gerektirmez; eğitim maliyeti yüklemez.
İşlemlerinizi Hızlandırın E-Fatura ile muhasebe süreçlerinizi hızlandırarak işletmenizin verimliliği artırın. Hesapcini muhasebe programı ile bu süreçlerinizi anlık olarak takip edin.
Profesyonel Destek Dilerseniz e-faturaya geçiş için danışmanımız sizi arasın yerinizden hiç kalkmadan e-faturaya geçin. Aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulun.

e-Fatura uygulamasının avantajları

Kolay , hızlı, güvenli, tasarruflu ve çevre dostu.

Matbu faturalama için ödediğiniz para cebinizde kalır.

Faturalar elektronik ortama taşındığı için maliyet avantajı sağlarken operasyonel yükünüzü azaltır.

Kâğıt baskı, mürekkep, zarf, postalama, arşivleme, mutabakat vb. maliyetler ortadan kalkar.

Fatura başı ortalama 6 TL olan kağıt fatura maliyeti e-Fatura ile kuruşlar seviyesine kadar düşer.

Faturaları arşivlemekten kurtulursunuz.

Faturanın yasal olarak 10 yıl saklanması gerekir. Bu da işletmeler için arşivleme ihtiyacı ortaya çıkarır.

Faturalarınız kaybolmaz, gerektiğinde eski faturalara saniyeler içerisinde ulaşırsınız.

Arşivlemenin getirdiği maliyet ve iş yükünden kurtulursunuz.

Tahsilatlarınız hızlanır, nakit akışınızı kontrol altına alırsınız.

Faturanızı müşteriye daha hızlı ulaşır ve faturanın ulaştığında okunup okunmadığını takip edilir.

Faturada olası yanlış durumunda anında müdahale edebileceğiniz için hataların önüne geçersiniz.

Çevreyi ve doğayı korursunuz.

Kağıt kullanımı ortadan kalktığı için her yıl yüzbinlerce ağacın kesilmesi engellenir.

e-Fatura uygulamasının kullanılmaya başlandığı tarihten bu yana Türkiye’de yüz binlerce ağaç kesilmekten kurtuldu.

e-Arşiv Nedir?

e-Arşiv Fatura, kağıt ortamında düzenlenmek zorunluluğu bulunan faturanın; 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde yer alan şartlara uygun olarak elektronik ortamda düzenlenmesi ve ikinci nüshasının elektronik ortamda muhafaza ve ibraz edilmesine imkan sağlamak amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan uygulamadır.

e-Arşivi'i Kimler Kullanabilir?

İş süreçlerini kolaylaştırarak hızlandırmak, maliyetlerini düşürmek ve rekabette bir adım öne geçmek isteyen tüm firmalar e-arşiv faturasını kullanabilir. Anonim, Limited, Gerçek ve Şahıs şirketi statüsünde bulunan mükellefler e-arşiv faturaya diledikleri zaman geçebilir. Bunun dışında aşağıdaki koşulları sağlayan firmaların geçişi zorunludur.

e-Arşiv kimler için zorunlu?

e-fatura mükellefi olan tüm firmalar ile internet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan tüm firmaların e-arşiv kullanma zorunluluğu bulunmaktadır. Ayrıca e-arşiv uygulamasında dâhil olmayan mükelleflerin düzenleyecekleri faturaların vergiler de dâhil olmak üzere toplam tutarının 30 TL’yi aşması durumunda (vergi mükelleflerine düzenlenenlerde vergiler dâhil 5 TL) e-arşiv fatura düzenlemeleri zorunlu tutulmaktadır.

e-Fatura ve e-Arşiv Arasındaki Farklar

İhtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirilen e-Fatura çözümümüz, en uygun maliyet ile kullandığınız kadar ödersiniz.

e-Fatura’da, sadece sistemde kayıtlı kullanıcılara e-Fatura gönderilebilir ve alınabilir.
e-Fatura’da UBL-TR formatı zorunluyken e-Arşiv’de istenilen format kullanılabilir.
e-Fatura’da GIB Portal, Entegrasyon, Özel Entegratör yöntemlerinden biri kullanılır. e-Arşiv kullanıcıları ise Özel Entegratör ya da kendi bilgi işlem sistemlerinden onay alarak kullanabilir.
e-Arşiv ile e-Fatura kapsamı dışındaki firma ve tüketicilere kesilen faturaların da elektronik ortamda düzenlenmesini ve ikinci nüshasının elektronik olarak muhafaza ve ibraz edilmesini sağlar
e-Fatura elektronik ortamda alıcısına iletilir ve kağıt çıktı alınamaz, e-Arşiv’de ise fatura hem elektronik hem de kağıt çıktı olarak iletilebilir.
e-Arşiv’de belgeler mali mühür ve zaman damgasıyla onaylanıp saklanır, e-Fatura’da zaman damgası yoktur.

e-Faturayla ilgi merak ettiğiniz
her şey burada!

e-Fatura uygulaması ile tanışın, verimlilik artışı ve tasarruf sağlayarak işinizi geleceğe taşıyın.

e-Fatura kimler için zorunlu?

1-2018 yılı ve bu yılı takip eden hesap dönemleri brüt satış hasılatlarının 5 milyon TL ve üzerinde olan mükelleflerin 01.07.2020 tarihine kadar e-fatura uygulamasına geçmeleri zorunludur.

2- 6/6/2002 tarihli ve 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu’na ekli (I) ve (III) sayılı listedeki malların imali, ithali, inşaatı ve teslimi faaliyeti nedeni ile EPDK lisansına sahip olan mükelleflerin de yine 01.07.2020 tarihine kadar e-faturaya geçmeleri zorunludur.

3- Yukarıda sayılan mükelleflerin yanı sıra internet aracılığı ile satış/kiralama işlerine internet siteleri ile aracılık edenlerin, internet reklamları yayınlanan internet reklam hizmet aracılarının, komisyoncu ve tüccar olarak sebze/meyve ticareti yapanların ve bavul ticareti yapanların 01.07.2020 tarihine kadar e-fatura uygulamasına geçmeleri zorunludur.

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) belirli periyotlarla yayınladığı tebliğler ile e-fatura ve arşiv’e geçme zorunluluk ciro limitini kademeli olarak düşürmektedir. sınırlarını aşağı çekmekte ve yeniden güncellemektedir.

Her geçen gün sınır aşağı çekilmekte ve daha çok küçük ve orta ölçekli işletme, maliyetleri azaltmak için e-fatura ve e-arşiv kullanmaya başlamaktadır.

Kimlere e-fatura kesebilir? e-Faturaya geçtikten sonra e-fatura mükelleflerine sadece e-fatura kesebilirsiniz. E-fatura mükellefi olmayan diğer tüm işletmelere ve şahıslara ise e-arşiv fatura kesebilirsiniz.
Bütün Müşterilerime e-Fatura Göndermem Mümkün mü? e-Fatura uygulaması, e-Fatura mükellefleri arasında e-Fatura gönderilip alınmasına imkan tanır. e-Fatura mükellefi olmayan müşterilerinize kağıt fatura veya e-Arşiv fatura düzenlemeniz gerekir.
e-Faturaya mükellefi olmak e-defter mükellefi olmayı gerekir mi? e-fatura mükellefi olan tüm firmaların aynı zamanda e-defter mükellefi olma zorunluluğu vardır. Aynı şekilde bağımsız denetime tabi olan şirketlerin de en geç 01.01.2020 tarihine kadar e-defter uygulamasına başvurularını yapmaları gerekmektedir.
e-Fatura başvurusu süreci için neler gereklidir? Mali mühür temin edilmesi, GİB üzerinden başvuru yapılması, online başvuru formunun doldurulması, tüm adımların tamamlanması suretiyle işlem tamamlanır. İsterseniz danışmanlarımızdan yardım alır ve mali mühür bekleme süreniz dışında birkaç gün içinde sisteme geçiş yaparsınız.