e-Fatura

Ek program derdi ile uğraşmadan ve geçiş ücreti ödemeden hızlı bir şekilde e-fatura
kullanmaya başlamanın doğru adresi; Hesapcini..

e-Fatura Nedir?

e-Fatura, en yalın ifadeyle alıcı ile satıcı arasındaki alışverişe ait faturanın elektronik ortamda hazırlanmasıdır. Matbu faturaların zahmeti ve maliyetini ortadan kaldırırken, faturalarınızın çok daha hızlı ve güvenilir bir şekilde hazırlanmasına olanak tanır. Faturanızı birkaç dakika içerisinde hazırlayabilir ve kalan zamanınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

{{i}}/3 {{header}}

Sizler için hazırladığımız soruları yanıtlayarak, e-faturaya geçme zorunluluğunuzun olup olmadığını anında öğrenebilirsiniz.* * Verdiğiniz bilgiler kesinlikle 3. kişiler ile paylaşılmayacak ve saklanmayacaktır.

Brüt Satış Hasılatınız 5 Milyon TL ve Üzeri Mi ?


19.10.2019 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre "Özel Grup" kategorisinde yer alıyorsunuz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.
08504412200

e-Fatura Kullanma Zorunluluğunuz Henüz Bulunmuyor!

Henüz e-fatura kullanma zorunluluğunuz bulunmuyor. Fakat çok kısa bir süre içerisinde tüm firmaların e-fatura mükellefi olması için gerekli altyapı çalışmalarına devam ediliyor. Hemen şimdi Hesapcini ile hiçbir geçiş ücreti ödemeden ya da ek programa ihtiyaç duymadan e-fatura kullanmaya başlayabilirsiniz. Kafanız rahat, faturalarınız güvende olsun.

e fatura programı

Hesapcini ile e-Faturaya Geçmek için Hazırsınız !

Verdiğiniz yanıtlar çerçevesinde, 19.10.2019 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre 2020 yılı içerisinde e-faturaya geçmeniz zorunlu tutulmuştur. Hesapcini ile zaman kaybetmeden e-fatura kullanmaya başlayabilir ve eşsiz avantajlardan hemen şimdi faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başla
e-fatura programı

e-Fatura Kullanmanın Avantajları

İhtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirilen e-Fatura çözümümüz, en uygun maliyet ile kullandığınız kadar ödersiniz.

Matbu faturalama için ödediğiniz para cebinizde kalır. Faturaların elektronik ortama taşınması, işletmeniz için maliyet avantajı sağlarken operasyonel yükü de azaltır. Kâğıt baskı, mürekkep, zarf, postalama, arşivleme, mutabakat vb. ek masraflarınızı ortadan kaldırır. Fatura başı ortalama 6 TL olan kâğıt fatura maliyeti, e-Fatura ile kuruş seviyesine kadar düşer.
Faturaları arşivlemekten kurtulursunuz. Faturaların 10 yıl olan yasal saklama süresinden doğan arşivleme ihtiyacını elektronik ortamda karşılar. Faturaların kaybolmasını engellerken, gerektiğinde eski faturalara saniyeler içerisinde ulaşabilmenizi sağlar. Faturaların arşivlemesi için gereken maliyeti ve iş yükünüzü ortadan kaldırır.
Tahsilatlarınız hızlanır, kontrol altına alırsınız. Faturanızı müşteriye daha hızlı ulaştırır ve gönderilen faturanın okunup okunmadığını takip edebilmenizi sağlar. Faturada yapılan olası bir yanlışa anında müdahale edebilme ve oluşabilecek hataların önüne geçebilme şansı tanır.
Çevreyi ve doğayı korursunuz. e-Fatura ile kâğıt kullanımı ortadan kalkar ve bu sayede her yıl yüzbinlerce ağacın kesilmesi engellenir.

Teknolojiyi seven işletmeler
e-Faturaya geçiyor

İhtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirilen e-Fatura çözümümüz, en uygun maliyet ile kullandığınız kadar ödersiniz.

Ek Ücret Ödemek Yok e-Faturaya Hesapcini ile geçtiğinizde; geçiş ücreti, entegrasyon, logo ekleme, eğitim, destek ve bunlar gibi benzeri hiç bir isim adı altında ücret ödemezsiniz.
Kolay Fatura Kesme Mekândan bağımsız işlem yapma özelliği ile birlikte dilediğiniz her yerden saniyeler içerisinde e-faturanızı oluşturabilir ve anında müşterinize gönderebilirsiniz.
Ekonomik Kontör Fiyatı Piyasadaki en uygun kontör fiyatlarına Hesapcini ile ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız kadar satın alır, kullandıkça ödersiniz.
Kurulum eğitim Gerektirmez Kullanıcı dostu ara yüzü ile e-fatura gönderip almak çok kolaydır. e-Fatura kullanımı için herhangi bir kurulum yapmanıza ya da eğitim almanıza gerek yoktur.
İşlemlerinizi Hızlandırın Hesapcini ile yalnızca faturalarınızı kesmekle kalmaz aynı zamanda tüm ön muhasebe süreçlerinizle entegre bir şekilde işlemlerinize devam edebilirsiniz.
Profesyonel Destek e-Faturaya geçiş ve kullanımı için size 7/24 hizmet vermeye devam eden deneyimli canlı destek ekibimiz ile de iletişime geçebilirsiniz.

e-Fatura Kontör Fiyatlarımız

Kolay , hızlı, güvenli, tasarruflu ve çevre dostu.

100 Kontör 40 TL Kullandıkça Öde
500 Kontör 150 TL Kullandıkça Öde
1.000 Kontör 300 TL Kullandıkça Öde
5.000 Kontör 1000 TL Kullandıkça Öde

5.000 kontörün üzerinde alım yapmak isterseniz, bizimle iletişime geçiniz.

e-Faturaya Nasıl Geçebilirim?

1. Mali Mührün Temin Edilmesi

Mali Mühür Sertifikası, 397 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği çerçevesinde Başkanlık için TÜBİTAK-Kamu SM tarafından hazırlanan bir elektronik sertifika alt yapısıdır. GİB ( Gelir İdaresi Başkanlığı) üzerinden Kamu Sertifikasyon Merkezi içerisinde yer alan formu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

2. Başvuru Formunun Doldurulması

Form üzerinde yer alan bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması ile Canlı Ortam Başvuru aşamasına geçebilirsiniz.

3. e-Fatura Canlı Ortam Başvurusu

GİB, e-fatura mükellefi olabilmek için e-Fatura Canlı Ortam Başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulmasını zorunlu kılmıştır. Bu formun doldurulması ile birlikte resmi olarak başvurunuzu yapmış olursunuz.

4. Entegratör Hesabının Etkinleştirilmesi

Hesapcini, e-Fatura hizmetini verebilmek için EDM Bilişim ile e-dönüşüm çözüm ortağıdır. Elektronik faturalarınızı gönderip alabilmek için EDM Bilişim’e başvurunuzu yapmanızı yapmanız gerekmektedir.

Tüm bu temel adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladıktan sonra e-Fatura hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

e-Fatura Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kimlere e-fatura kesebilir? e-Faturaya geçtikten sonra e-fatura mükelleflerine sadece e-fatura kesebilirsiniz. E-fatura mükellefi olmayan diğer tüm işletmelere ve şahıslara ise e-arşiv fatura kesebilirsiniz. Kimlerin e-fatura mükellefi olmak zorunda olduğunu ve diğer e-belgeler ile ilgili en güncel yasal bilgileri BURAYA tıklayarak öğrenebilirsiniz.
Bütün Müşterilerime e-fatura Göndermem Mümkün mü? e-Fatura uygulaması, e-Fatura mükellefleri arasında e-Fatura gönderilip alınmasına imkân tanır. e-Fatura mükellefi olmayan müşterilerinize kâğıt fatura veya e-Arşiv fatura düzenlemeniz gerekir. e-Arşiv fatura ile ilgili daha detaylı bilgileri BURAYA tıklayarak öğrenebilirsiniz.
e-Fatura mükellefi olmak e-defter mükellefi olmayı gerekir mi? e-Fatura mükellefi olan tüm firmaların aynı zamanda e-defter mükellefi olma zorunluluğu da vardır. Aynı şekilde bağımsız denetime tabi olan şirketlerin de en geç 01.01.2020 tarihine kadar e-defter uygulamasına başvurularını yapmaları gerekmektedir.
e-Fatura başvurusu süreci için neler gereklidir? Mali mühür temin edilmesi, GİB üzerinden başvuru yapılması, online başvuru formunun doldurulması, tüm adımların tamamlanması suretiyle işlem tamamlanır. İsterseniz danışmanlarımızdan yardım alır ve mali mühür bekleme süreniz dışında birkaç gün içinde sisteme geçiş yapabilirsiniz.
Sizi Arıyalım

Telefon numaranızı bırakın, teknik destek danışmanımız sizi arasın.