e-Arşiv Fatura Programı

Dijital dönüşümün bir parçası olan e-arşiv faturaya Hesapcini ile geçin kafanız rahat olsun.

e-Arşiv Kullanmanın Avantajları

İhtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirilen e-Arşiv çözümümüz, en uygun maliyet ile kullandığınız kadar ödersiniz.

e-Arşiv fatura kullanan şirketler, faturalarını elektronik ortamda düzenleyebilecek ve böylelikle faturalarını elektronik ortamda güvenle saklayabilecektir. e-Arşiv ile birlikte zamandan, maliyetten ve iş gücünden büyük ölçüde tasarruf edilmektedir. e-Arşiv, tüm faturaların elektronik ortamda saklanmasını sağlar ve bu sayede faturalarda kaybolma gibi fiziki sorunların yaşanmasının önüne geçer Faturalarda meydana gelebilecek tüm hatalar minimum düzeye getirilir. e-Arşiv faturalar belirli bir formatta hazırlandığı için uluslararası tüm standartlara uyumluluk gösterir. Faturaların tahsilatları hızlı bir şekilde gerçekleşeceğinden, finansal açıdan avantajlar sağlar.

Zamanını Yönetmek İsteyen Tüm İşletmeler
e-Arşivi Hesapcini ile Kullanıyor

Hesapcini ile e-Arşiv fatura uygulamasına geçen işletmeler hem zamanını hem de parasını yönetmenin keyfini yaşıyor.

EKSTRA PROGRAM İHTİYACI YOK e-Arşiv fatura oluşturmak için Hesapcini size yetecek donanıma sahiptir. İnternete bağlandığınız her yerden başka hiçbir programa ihtiyaç duymadan e-Arşiv işlemlerinizi yapabilirsiniz.
HIZLI İŞLEM KOLAYLIĞI Hesapcini e-arşiv fatura uygulaması, hızlı ve kolay bir arayüze sahiptir. Böylelikle zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde e-arşiv faturası oluşturabilir ya da düzenleyebilirsiniz.
KURULUM VE EĞİTİM MASRAFI YOK Hesapcini online ön muhasebe programı kapsamında yapılan tüm e-arşiv işlemleri, herhangi bir kurulum ve eğitim masrafı gerektirmeden işler. Bu sayede e-arşive geçiş için Bakanlık tarafından belirtilen geçiş ücreti dışında herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmaz.
PROFESYONEL CANLI DESTEK e-Arşiv ve geri kalan tüm işlemlerinizde gerek duymanız hâlinde size destek vermeye hazır bir canlı destek ekibi bulunmaktadır. mail, telefon ya da canlı destek hattından dilediğiniz her an canlı destek ekibi ile iletişime geçebilir, aklınıza takılan her sorunun yanıtına profesyonel yanıtlar alabilirsiniz.

Sizi Arıyalım

Telefon numaranızı bırakın, e-arşiv ile ilgili teknik destek danışmanımız sizi arasın.

Kimler e-Arşiv Mükellefidir?

19.10.2019 tarihinde Resmi Gazete üzerinden yayımlanan tebliğe göre;

• e-Fatura kullanan bütün mükellefler
• İnternet reklamcılığı hizmet aracılığı yapanlar
• İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapanlar

Yukarıda sayılan kategorilere ait olan tüm işletmelerin 01.01.2020 tarihine kadar e-Arşiv fatura uygulamasına geçiş yapmaları zorunlu kılınmıştır. Ayrıca, e-arşiv uygulamasına dâhil olmayan mükelleflerin, vergi mükellefi olan müşterilerine vergiler dâhil toplamda 30.000 TL ve üzeri fatura kesmesi, vergi mükellefi olan müşterilerine ise vergiler dâhil toplamda 5.000 TL ve üzerinde fatura kesmesi durumunda Bakanlıkça belirtilen e-Belge Düzenleme Portalı üzerinden e-arşiv fatura düzenlemeleri zorunludur.

e-Arşiv Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

e-Arşiv ile e-fatura arasındaki fark nedir? e-Fatura kullanımında UBL-TR formatı zorunlu iken e-arşiv uygulamasında böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. e-Arşivde belgeler mali mühür ve zaman damgasıyla onaylanıp saklanır, e-Fatura’da zaman damgası yoktur. e-Fatura elektronik ortamda alıcısına iletilir ve kağıt çıktı alınamaz, e-Arşivde ise fatura hem elektronik hem de kâğıt çıktı olarak iletilebilir. e-Fatura kullanımı için Gelir İdaresi Başkanlığı’na ait portal, entegrasyon ya da özel entegratör yöntemlerinden herhangi biri gereklidir. e-Arşiv kullanımında ise özel entegratör aracılığı ile veya kendi bilgi işlem sistemlerinden onay almak yeterlidir.
e-Arşive geçtikten sonra var olan kâğıt faturalarım ne olacak? e-Arşive geçiş yapıldıktan sonra mükelleflerin bir daha kâğıt fatura düzenlemesi yasaktır. Bu nedenle geçiş tarihinizden itibaren artık kâğıt faturalarınızı kullanamayacak yalnızca elektronik ortamda fatura düzenlemek zorunda kalacaksınız.
Sizi Arıyalım

Telefon numaranızı bırakın, teknik destek danışmanımız sizi arasın.

[contact-form-7 id="994" title="e-ArsivBeniAra"]