Blog

Yenilik Alarmı: Müşteri ve Tedarikçi Ekranı

Yenilik Alarmı: Müşteri ve Tedarikçi Ekranı

Müşteri ve tedarikçilerinizi ekleyebileceğiniz, yönetebileceğiniz ve bakiyelerini görüntüleyebileceğiniz “Müşteri ve Tedarikçi” modülümüz üzerinde sürekli olarak yenilikler yapmaya devam ediyoruz. Yaptığımız bu yeniliklerin tek amacı ise, siz kullanıcılarımızın daha hızlı ve kolay bir şekilde işlem yapabilmenizi sağlamak. “Müşteri ve Tedarikçi” modülünde yaptığımız ilk yenilik ise “Cari Hızlı İşlem Menüsü” oldu.

İşlem yapmak istediğiniz cari için, cari sütununda bulunan “Hızlı İşlem” butonuna tıkladığınızda;

  • Alış veya satış faturası
  • Kasadan tahsilat ya da ödeme
  • Gelen ya da giden havale/ EFT işlemleri
  • Kredi kartı ile tahsilat ya da ödeme
  • Alış veya satış irsaliyesi
  • Alış veya satış siparişleri
  • Çek-Senet giriş çıkış işlemleri gibi ön muhasebe işlemlerini başka hiçbir sekmeye geçmenize gerek kalmadan tek bir ekrandan yapabileceksiniz.

Üstelik yukarıda saydığımız işlemlere ait tüm güncel bilgileri (toplam alış – satış faturası ya da toplam alınan sipariş tutarı gibi) ve ayrıntılı işlem hareketlerini de görüntüleyebilirsiniz. Yine cari hızlı işlem menüsünü kullanarak, seçtiğiniz carinize ait kişiler bilgilere ve güncel hesap bakiyesine de ulaşabilirsiniz.

Müşteri ve Tedarikçi Ekleme Ekranımız Artık Çok Daha Sade!

Cari hızlı işlem menüsünün, kullanıcılarımızdan tam not alan bir güncelleme olduğunu da buradan belirtmek istiyoruz. Bizlere beğeni dolu mailleri atan tüm kullanıcılarımıza tekrardan teşekkür ediyoruz. “ Müşteri ve Tedarikçi” modülümüz üzerinde yaptığımız çalışmalar ve sizlerden gelen geri dönüşler doğrultusunda yeni bir güncellemeyi daha hizmetinize sunmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Sisteme yeni bir cari eklerken girmeniz gereken tüm bilgileri sadeleştirdik ve hem işlem kolaylığı açısından hem de görsel açıdan çok daha işlevsel bir ekran hâline getirdik. Bu sayede “Müşteri ve Tedarikçi Ekleme” sayfamız artık çok daha sade ve hızlı oldu.

Bilgilerini gireceğiniz carinizi, “Müşteri” ya da “Tedarikçi” olarak ayırabileceksiniz. Yalnızca cari unvanı ve kodunu girerek kaydetme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca eğer isterseniz “Ayrıntılar” butonunu “Açık” konuma getirerek cariniz ile ilgili tüm kişisel ve banka bilgilerinin girişini de yapabilirsiniz.

Yine eğer carinin bir açılış bakiyesi söz konusu ise, “Açılış Bakiyesi Var” seçeneğini işaretleyerek gerekli bilgileri sisteme kaydedebilirsiniz.

Sisteme yeni bir cari eklemek işte bu kadar kolay!

Siz de, Hesapcini ön muhasebe programı olarak sunduğumuz hizmetlerden 30 gün boyunca ücretsiz olarak faydalanmak isterseniz, hemen üye olabilir ve anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
e-Defter Saklama Zorunluluğu Nedir?

e-Defter Saklama Zorunluluğu Nedir? e-Defter nedir? ve e-defter saklama zorunluluğu nedir? gibi soruların yanıtlarını sizler için derleyip bir araya getirdik. Keyifli okumalar dileriz.. e-Defter, kanun tarafından işletmelerin tutmakla zorunlu tutulduğu yevmiye ve büyük defterlerin elektronik ortamda tutulmasıdır. E-Defter kayıtları belirli bir XML formatında hazırlanır ve maliyeye elektronik imzayla berat verilir. E-Defter ve diğer tüm elektronik […]

Devamı
Tahsilat Yönetimi Nasıl Yapılır?

Tahsilat Yönetimi Nasıl Yapılır? Bir şirketin varlığını koruma altına almasında oldukça önemli bir konuma sahip olan tahsilat yönetimi hakkında tüm detaylı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.. Şirketlerin ticari varlığını devam ettirebilmesi için düzenli olarak nakit akışına sahip olmaları beklenir. Günümüz koşullarında yapılan bir mal ya da hizmet satışının ödemesini peşin veya kısa vadeli olarak […]

Devamı
Gelir Gider Takibi Nedir? Nasıl Yapılır?

Gelir Gider Takibi Nedir? Nasıl Yapılır? Bu yazımızda, bir işletmenin hem şu an hem de gelecekteki varlığı hakkında önemli ipuçlar veren gelir gider takibi yapmanın önemine değinmek istedik. Keyifler okumalar dileriz.. Bir işletme kurduktan sonra yapılan tüm harcamalar ve satılan ürün ya da hizmetten elde edilen gelirlerin analiz edilmesi için gelir ve giderlerin takip edilmesi […]

Devamı
30 Gün Ücretsiz Deneyin! Kredi kartsız hemen başlayın.
Hesapcini mobil uygulama ile hesabınızı her yerden yönetin. Hesapcini online ön muhasebe programı artık cebinizde. Hesapcini Google Play veya App Store’da.